Nový sad, ilustrační obrázek 1

Moji prarodiče se vždy starali o to, abych dobře jedl. Teď mám vnoučata já a starám se o to stejné. Nezávadně, zdravě a tradičně. Zkrátka…

Děda pro vnoučata.

Zdeněk Trpělka, podpis
Nový sad, ilustrační obrázek 2

Pěstujeme a vyrábíme poctivě

Mošty, povidla, džemy či sušené ovoce

Náš sad má rozlohu 6 ha. Nachází se v malebné obci Troskotovice na jižní Moravě. Pečlivě se staráme o naše stromy. Snažíme se pečovat o rostliny co nejšetrněji v souladu s přírodou.

Pro ošetření našich stromů používáme výhradně produkty Fyto-Fitness a stejně jako naši předkové si zakládáme na tradičních šetrných postupech zpracování, které v ovoci zachovávají potřebné nutriční hodnoty.

Ovoce zbytečně neskladujeme. Ihned po sklizení ho zpracováváme.

Nový sad, ilustrační obrázek 3

Co vše pěstujeme?

obrázek jablka

Jablka

Naše odrůdy: Julie, Bohemia, Blaník, Topaz a Rozela

Jablka zpracováváme především formou nefiltrované pasterované šťávy a dále formou jablečných tradičních povidel.

A proč jablka? Jablečná šťáva je výtečným zdrojem vitamínů, přírodního cukru, pektinu, ovocných kyselin a dalších přírodních látek. Šťáva má vysoký obsah vlákniny.

obrázek švestky

Švestky

Naše odrůdy: Topend Plus, Valor, Toptaste a Haganta.

Švestky zpracováváme a prodáváme sušené a ve formě tradičních povidel. Jsou sklízené v plné zralosti, proto si zachovávají velké množství přírodních látek. Zpracováváme je hned na sadu bez prodlení.

A proč švestky? Švestky jsou druhý nejsilnější endemický antioxidant hned po rakytníku. Prospívají zejména při řídnutí kostí, zácpě, vyšším LDL cholesterolu. Celkově zpomalují stárnutí a prospívají cévám, játrům i ledvinám.

obrázek meruňky

Meruňky

Naše odrůdy: Bergeval, Bergeron, Bhart a Spring Blush.

Meruňky zpracováváme a prodáváme sušené, jako pasterizovanou šťávu s jablkem a ve formě poctivého džemu.

A proč meruňky? Protože meruňky jsou přírodní zdroj vlákniny a mají příznivý vliv na růst vlasů a nehtů. Meruňky jsou vhodné při redukčních dietách a prospívají nervové soustavě. Jsou výborným zdrojem draslíku.

obrázek rakytník

Rakytník

Naše odrůda: Leicora

Rakytník prodáváme ve formě pasterované nefiltrované šťávy. Kombinujeme jej také s jablečnou ovocnou šťávou. Rakytník pěstujeme přirozeně, co nejšetrněji k přírodě. Rakytník ihned zpracováváme přímo na sadu. Naše čistá šťáva je vysoce kvalitní.

A proč rakytník? Rakytník zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu – imunitní systém, napomáhá normálnímu stavu pokožky, napomáhá činnosti kardiovaskulárního systému, napomáhá zlepšenému trávení a zvyšuje energii a snižuje únavu.

obrázek hrušky

Hrušky

Naše odrůdy: Williams a Konference

Hrušky zpracováváme ve formě tradičních povidel a ovocné šťávy, kterou balíme do bag in boxů. Hrušky jsou zpracovány v plné zralosti přímo na sadu.

A proč hrušky? Hrušky jsou zásadotvorné, jsou bohatým zdrojem cenných látek pro náš organismus, mají vysoký obsah vitamínu B, napomáhá normální činnosti kardiovaskulárního systému, posiluje žaludek, podporuje činnost močového měchýře.

obrázek ryngle

Ryngle

Naše odrůda: Renklóda Zelená

Ryngle zpracováváme ve forně poctivého džemu. Ryngle jsou zpracovány v době nejvyšší zralosti přímo na sadu.

A proč ryngle? Ryngle patří mezi tradiční ovoce na Moravě. Původem je odrůda z Francie. Chuťově je plod sladký a šťavnatý. Vyžaduje dobrou půdu. Plody musíme ihned zpracovat.